Studia II stopnia Kierunki / Pielęgniarstwo

Forma studiów

Studia drugiego stopnia (magisterskie) na kierunku pielęgniarstwo prowadzone są jako studia stacjonarne i niestacjonarne trwające 4 semestry.
Proces kształcenia zorganizowany jest na studiach:

• stacjonarnych w formie zajęć zorganizowanych w ramach semestru w 12 blokach zajęć tygodniowych (poniedziałek – piątek)
  • niestacjonarnych w formie zajęć zorganizowanych w ramach semestru:
    • dla cyklu weekendowego średnio semestralnie w  10 sesjach weekendowych (sobota – niedziela + wybrane piątki w godzinach 16:00-20:30)
    • dla cyklu tygodniowego średnio semestralnie w 4 sesjach tygodniowych (poniedziałek – sobota)

Praktyki

W ramach studiów studenci zobowiązani są do odbycia 4 rodzajów  praktyk  zawodowych w łącznym wymiarze 480 godzin, co stanowi 12 tygodni praktyk. Praktyki są organizowane przez uczelnię w podmiotach leczniczych, z którymi uczelnia podpisała umowy. W ramach praktyk studenci doskonalą umiejętności i kompetencje pielęgniarskie nabyte w trakcie zajęć praktycznych.

Egzamin dyplomowy

Egzamin dyplomowy na studiach drugiego stopnia obejmuje:

• sprawdzenie wiedzy i umiejętności praktycznych zdobytych w całym okresie studiów drugiego stopnia
  • obronę pracy magisterskiej

Po ukończeniu studiów absolwenci uzyskują tytuł zawodowy magistra pielęgniarstwa.

Plan studiów

Plan studiów obejmuje 1 300 godzin zajęć dydaktycznych i praktyk, odpowiadających 120 punktom ECTS (European Credit Transfer System).

Plan studiow Pielegniarstwo II stopen (pdf, 530.33 kb)

Program kształcenia

Program ksztalcenia II (zip, 6.56 Mb)

Program praktyk