II konferencja "Experts of Microbiota"

Kierując się bezpieczeństwem publicznym Zespół Organizacyjny zdecydował o przeniesieniu II konferencji „Experts of Microbiota” na 12 września.

 

12 wrześni w Katowicach odbędzie się II konferencja „Experts of Microbiota”.

 

Będzie to multidyscyplinarne wydarzenie, przedstawiające aktualny stan wiedzy na temat roli mikrobiomu jelitowego oraz jego wszechstronnego wpływu na zdrowie człowieka. Ubiegłoroczna edycja wydarzenia cieszyła się niezwykle pozytywnym odbiorem, a grono znamienitych prelegentów uświetniło swoimi wykładami to niezwykle pouczające naukowo – szkoleniowe spotkanie. 

 

W tym roku organizatorzy również zadbali o ciekawych gości. Do grona prelegentów przyjęli zaproszenie opiniotwórczy profesorowie i doktorzy, których zainteresowania naukowe i praktyka kliniczna od wielu lat determinują nowatorskie trendy diagnostyczne i terapeutyczne związane z dysbiozą w kraju i zagranicą. Wśród zaproszonych specjalistów znajdą się między innymi: prof. dr n. med. Ewa Stachowska, prof. dr n. med. Tomasz Wielkoszyński, dr n. biol. Patrycja Szachta, dr n. med. Alicja Rudek, dr Wojciech Ozimek, dr n. med. Bożena Michalak oraz dr n. med. Daniela Kurczabińska – Luboń. 

 

Konferencja dedykowana jest specjalistom z zakresu ochrony zdrowia: lekarzom, dietetykom, fizjoterapeutom, ale także wszystkim osobom zainteresowanym problematyką wpływu mikrobiomu jelitowego na nasze zdrowie. 

 

Konferencję, podobnie jak w roku ubiegłym, przygotowuje Zespół powołany przez Polską Akademię Dietetyki i Mikroodżywiania i Wydział Opieki Zdrowotnej Wyższej Szkoły Nauk Stosowanych w partnerstwie z Wydziałem Nauk Medycznych Wyższej Szkoły Technicznej oraz Europejskim Instytutem Dietetyki i Mikroodżywiania (L’Institut Européen de Diététique et Micronutrition - IEDM Paris).

Konferencja będzie miała miejsce w Auli nowoczesnego obiektu Wyższej Szkoły Technicznej w Katowicach przy ul. Rolnej 43. Zakup biletów możliwy jest na stronie wydarzenia: www.microbiota.edu.pl, a do końca stycznia obowiązują promocyjne ceny!

 

 

Nagranie z zeszłorocznej konferencji.